Tuzla Kurye

Ocak 01 2019
Tuzla Kurye
5 (100%) 1 vote

Tuzla Kurye

Gold Kurye , Tuzla Moto Kurye ,İle Tuzla Bölgesi İçmeler aydınlı ,Orhanlı ,deri organize, birlik sanayi ,kimyacılar , mermerciler sanayi sitesi, ve merkez yerleşim yerlerinde moto kurye hizmeti vermektedir.

Acil gitmesi gereken gönderileriniz için 444 89 05 numaralı hattımız üzerinden veya web sitemiz üzerinden online kayıt verebilirsiniz gönderilerinizin ödemesini ister nakit moto kuryemize ödeye bilir veya web sitemiz üzerinden online evezne böllümünden gönderi takip numaranızı girerek K kartı ile ödeme yapabilirsiniz.

Havaleli ödeme. kaydınızı telefon ile verdiğinizde havale için hesap iban no istemeyi unutmayın.

Acil moto kurye ile gönderimleriniz 1:30 dk içinde gittiği mesafeye ve hava şartlarına göre değişkenlik göstere bilir.

Motorlu Kurye, İle Normal Taşıma 3:30 dk İçinde İstanbul İçi Gönderileriniz vermiş olduğunuz adreslere teslim edilmektedir.

Tuzla hakkında bilgiler:

( Tuzla Belediyesi Tarafından Alıntıdır)

Tarihî süreç içerisinde Orta Anadolu’da görülen Neolitik yaşam biçimi; muhtemelen Çanak Çömleksiz Neolitik (Yeni Taş Çağı) Dönem’in sonlarına ve Çanak Çömlekli Neolitik Dönem’in başlarına doğru İÖ, 7000-6000 yıllarında Marmara Bölgesi’nde de görülmeye başlanmıştır.  Bu dönemin özelliklerini taşıyan arkeolojik verileri Fikirtepe (Fikirtepe, Temeyne, Tuzla) Evresi’nde görmek mümkündür. Fikirtepe Kültürü olarak adlandırılan ve o dönemde Tuzla Kalekapı yerleşim yerinin de içinde yer aldığı bu kültür,  İÖ, 6000 yılından itibaren yaklaşık 1000 yıllık bir zaman dilimini kapsamaktadır. 

Kalekapı çevresinde 1958 yılında Tuzla İlkokulunun temellerinin kazılması sırasında rastlanılan Neolitik Dönem’e ait arkeolojik bulgular vasıtasıyla Tuzla’nın bilinen en eski tarihi ile ilgili bilgiler elde edilmiştir. 2
Aynı okulun bahçesinde  1965 yılında  yapılan arkeolojik araştırmada ise yine aynı döneme ait ağırşak ve çanak çömlek parçaları bulunmuştur.  El yapımı olan keramiklerin;  yüzeyleri açkılı, kum ve mika katkılı, içleri astarlı, koyu renkli, bazılarının ise deve tüyü renkte oldukları tespit edilmiştir. Keramik parçaları birleştirildiği zaman geniş ağızlı, boyunlu, boyunsuz, ağza doğru daralan, kenarlı, dudaklı ve düz dipli kaplar elde edilmektedir.

Düz bir alan olan Kalekapı’da  mimarî bir tarza rastlanmadığı ve dal örgü biçiminde kulübelerin barınak olarak kullanıldığı tahmin edilmektedir. Yerleşim yerinde bulunan hayvan kemiklerine bakıldığı zaman Kalekapı sakinlerinin  “karma ekonomik” model olarak tanımlanan bir beslenme düzenleri vardır. Yoğun olarak balıkçılık yaptıkları, kıyı kesimlerden midye topladıkları, yaban sığırı avladıkları ve evcilleştirdikleri koyun ve keçilerin etlerini yedikleri; ayrıca çevredeki yenilebilir yabani yemişlerden de yoğun olarak beslendikleri anlaşılmaktadır.3

 

Yorum Yaz