Gece Kuryesi

GECE MOTO KURYE

Gece motorlu kurye adından anlaşılacağı gece, motorla verilen hizmettir. Kurye sektörü de diğer sektörler gibi gelişim halindedir. Bu gelişim insanların ihtiyaçlarına cevap verebilmek için yapılmaktadır. Ayrıca bu gelişimin yönünü bu ihtiyaçlar belirlemektedir.

Kurye hizmeti de diğer sektörlerde olduğu gibi mesai saatinin sonunda bitmektedir. Fakat insanların bu hizmete olan ihtiyaçlarından dolayı gece de hizmet verilmeye başlanmıştır. Firmamız siz değerli müşterilerimizin her daim kurye hizmetinden yararlanabilmesi için geceleri çalışanlarımızın bir kısmını nöbetçi olarak bırakmaktadır.

Böylece gecenin her saatinde kurye hizmetinden yararlanılabilmektedir. Firmamızın bu hizmeti, müşterilerimiz tarafından yoğun ilgi görmektedir. Mesai saatinden sonra da gönderiler en hızlı bir şekilde götürüleceği yere ulaştırılmaktadır.

GECE MOTORLU KURYE

Gece motorlu kurye hizmeti vermek için nöbetçi olan personeller, gün içinde dinlenmektedir. Böylelikle gece kurye hizmeti sağlarken herhangi bir sorun yaşamamaktadır. Gece kurye hizmeti verilirken en önemli hususlardan bir tanesi personelin gece boyunca ayakta kalabilmesi ve aracı sağlıklı bir biçimde kullanmasıdır.

Bundan dolayı bu personelin mesai saatlerinde çalışmayıp dinlenmesi çok önemlidir. Kurye hizmetinde gönderinin hızlı bir şekilde yerine ulaştırılması temel prensiplerden birisidir. Gün içinde çalışmış birinin gece de çalışması problemlere yol açabilmektedir. Dikkat sorunu ortaya çıkabilmekte ve gönderi zamanında yerine götürülememekte ya da yolda gönderi hasar almaktadır. Bu tür durumların ortaya çıkmaması için personelin gün içinde dinlenmesi ve gece çalışma konusunda tecrübeli olması gerekmektedir.

Gece motorlu kurye hizmeti için kullanılan araçların da büyük önemi bulunmaktadır. Firmamızda kurye hizmeti için kullanılan araçların tamamı bu iş için uygun hale getirilmekte ve zamanında bakımları yapılmaktadır. Ayrıca gönderilerin taşınırken zarar görmemesi için araçlarda özel düzenlemeler yapılmakta ve araçlara özel bölümler eklenmektedir.

Bu düzenlemeler sayesinde araç içerisinde bulunan gönderilerin güvenliği sağlanmaktadır. Böylece yolculuk sırasında gönderinin hasar alma olasılığı neredeyse imkânsız hale gelmektedir.

Araçların kalitesi kadar araçları kullanan personel de önemlidir. Firmamızda bulunan personellerin hepsi bu konuda deneyimlidir. Gönderinin güvenliği için alınması gereken bütün önlemler alınmakta ve yolculuktaki sürüş ona göre yapılmaktadır.