Abonelik Sözleşmesi

Diğer Bilgiler

Sabit Telefon

GSM Numarası

Mail Adresiniz

Adres Giriniz
Gizlilik Sözleşmesini Kabul Ediyorum

KURYE HİZMETLERİ SÖZLEŞMESİ
1. TARAFLAR

MÜŞTERİ: Kurye servisi alan kişi, Kurum veya Şirket

Ecs KURYE: Ecs Expres Kargo Ve Kurye Hizm Dış Tic. Ltd.Şti.

2. SÖZLEŞME KONUSU

Sözleşmenin konusu; Müşteri’nin ihtiyacı olan İstanbul ilinde içerdiği motorlu kurye hizmetleri ile yine Müşteri’nin talep ettiği gün içerisinde koli, paket, ürün ve benzeri motosiklet ile taşınamayacak büyüklükteki gönderilerin Araçlı Kurye ile Ecs Kurye tarafından yapılmasıdır.

3. TANIMLAR

1. SİPARİŞ VEREN: Kurye servisi alımını talep eden ve hizmetlerimizde üstlenen Müşteri’yi ifade eder.

2. ALINACAK ADRES: Gönderinin alınacağı adresi ifade eder.

3. VERİLECEK ADRES: Gönderinin teslim edileceği adresi adresi ifade eder.

4. GÖNDERİ: Müşteri onayı kuryenin taşıyacağı şeyleri ifade eder.

5. GÖNDERİ TİPİ: Gönderinin boyutlarını ifade eder.

6. HAREKET ŞEKLİ: Müşterinin kurye hizmetlerinin hangi zaman içerisinde yapıldığını belirleyebiliyorsunuz, açık olan zamanlamalarınızı ifade eder.

7. TAŞIMA ÜCRETİ: Müşteri’nin göndereceği Gönderinin Tipi ve seçeceği Harekete Bağlı Olarak Düzenlenebilir kuryenin verilecek adrese tek seferlik gidişine ait ücreti ifade eder.

8. ÖDEME TARAFI: Ödemenin hangi adreste ve nasıl yapılacağını ifade eder.

9. BEKLEME ÜCRETİ: Alınacak veya Verilecek Adreste kuryenin 5 dakikadan fazla bekletilmesi bekleniyor her dakika için Müşteri’nin ödeyeceği ücreti ifade eder.

10. İPTAL ÜCRETİ: Müşterinin kurye siparişini verdikten sonra 5 dakika geçtikten sonra siparişi iptal etmek isEcsesi bekleyen ödeyeceği iptal ücretini ifade eder.

11. WEB UYGULAMASI: Ecs Kurye’nin web sitesi istediğiniz müşterilere kurye hizmetleri siparişlerini vermelerine, ödeme yapmalarına, sipariş takibi ve detaylarını görerek web sitesindedır.

12. TESLİM MAİLİ: Kurye hizmetinin Verilecek Adrese teslim edilmeden önce zamanında, teslim alan ad Ad Soyad orada içeren Ecs Kurye bilgilendirme mailidir.

13. HİZMET BEDELİ / TAŞIMA ÜCRETİ: Müşteri isteğinde talep edilen Kurye taşıma hizmetine ait ücreti ifade eder.

15. GECE TARİFESİ: Saat: 18: 00’dan sonraki kurye hizmetlerinin hareket tipi ve fiyatlandırmalandırılması ifade eder.

16. ABONE: Müşterinin Ecs Kurye’nin Abone Müşterisi olarak Cari Hesap veya Sanal Pul sisEcsi ile ucuz fiyatlarla kurye servisi almasını ifade eder.

17. SANAL PUL: Abone Müşteri’nin indirimli kurye servisi alabilmesiyle Ecs Kurye’den sonra tutarda kurye servisi bedelini peşin olarak satın alması ile alacağı bu kadar tutarsın Odaları: Müşteri 300 TL Sanal Pul satın alarak bu tutar kadar kurye hizmetini indirimli fiyat listesi kullanarak kullanarak elde eder.

4. TAŞIMA ESASLARI

1. Müşteri, gönderinin üzerine ayrıntılı bir şekilde Verilecek Adres bilgisini, teslim alacaklarınızı Ad Soyad, Telefon adresinde tam ve okunaklı yazarak kuryeye teslim etmektir.

2. Müşteri gönderebiliyorsunuz / şeyleri ağzı / kapağı açınız ya da açınız.

3. Müşteri gönderinin ezilecek, yıpranacak içerikte bir şey olması muhtemel motosiklet bagajındaki sarsıntı, ezilme gibi durumlara karşı korunaklı sağlamlıkta paketlenmiş kuryeye teslim etmektir.

4. Müşteri Ecs Kurye’nin web sitesinde belirttiği mesai saatleri haricinde hizmet almak is Ecs kurye durumunda mesai saatleri içerisinde bilgi kurabilirsiniz. Mesai saatleri haricindeki taşıma hizmetlerinin Gece Tarifesi ile ücretlendirileceğini Müşteri Kabul eder.

5. Müşteri nakit ve hamilinin yazılı kıymetli evraklar, kanunen yasak ve iç malzemeler, mücevherat, etrafına zarar verici, bozabilir, kokan, parlayıcı, patlayıcı, zehirli ortamda Ecs Kurye’ye Taşıttıramaz.

6. Taşınan’ın / şeylerin yasal şartlarında her türlü cezai, hukuki, mali ve idari sorumluluk Müşteri’ye ait olan, bu konuda Ecs Kurye’nin zarar görmesi halinde Müşteri Ecs Kurye’nin maddi, manevi bütün zararlarını tazmin edeceğiz kabul eder.

5.MÜŞTERİ’NİN YÜKÜMLÜLÜKLERİ

1. Müşteri gönderinin üzerine ayrıntılı bir şekilde Verilecek Adres bilgisini, teslim alacaksınız İlan Soyad, telefon adresinde tam olarak yazabilirsiniz.

2. Müşteri’nin Gönderi Tipi ve Hareket Tipi seçimi için bir taşıma ücreti verilecek adrese tek seferde gidilmesini istiyor. Verilecek Adresin kapalı olması, teslim edilme imkanı bulunamaması ve benzerleri Müşteri Ecs Kurye’ye gönderilmesi isteniyor, başka adrese teslim ediliyor, başka bir saatte tekrar götürülerek teslim ediliyor gibi ilave yollarmalar için ilerletilebilir. Yeni gidilecek adrese Müşteri’nin seçeceği Hareket şekline göre oluşacak süre boyunca devam edecek hale gelecek.

3. Kurye gönderiyi müşteriden teslim alacağız adrese hareket halindeyken müşteri gönderinin teslim edilmesini istediğimizde gönderiliyor ya da başka bir adrese teslim edilmesini bekliyoruz, şu an orada olup olmadığını, kuryenin bulunduğu konumdaki teslimatın yapılacağı adres alanı oluşacak taşıma için müşteri memnuniyetini ödeyecektir. Yeni gidilecek adrese Müşteri’nin seçeceği Hareket şekline göre oluşacak süre boyunca devam edecek hale gelecek.

4. Müşteri siparişi gönderen taşıma ücreti bedelini teslim ederek siparişce ödenmesini istemesi durumunda götürüldüğü yerden ücretin tahsil edilememesi durumunda Müşteri bu bedeli kendisinin ödeyeceği kabul ve beyan eder. Ancak müşteri ödemeleri Ecs Kurye’nin internet sitesi çevrimiçi kredi kartı ile ücreti talep etmek istediğine göre ücret talep edilebilir.

5. Karşı taraf ödemeli gönderilerde karşı gelen ödemeyi yapmak isEcsemesi durumunda kurye gönderiyi teslim ettik ve gönderi Ecs Kurye açtı nakledilir. Siparişi veren Müşteri gönderimleri, siparişleri teslim eder.

6. Müşteri, Kurye siparişi verme saatinden itibaren kuryenin gönderi siparişi için adrese yönlendirildiği ilk 5 dakika içerisinde yapacağı teslimatı iptal etmek isterse kurye siparişi iptal ücreti yansıtılmaz. İlk 5 dakikadan sonra kurye sipariş iptallerinde ise İptal ücreti talep edilir. Bedelinin% 40’ı kadardır iptal ücreti gönderi.

7. Siparişin alınacağı verileceği adreslerde kuryenin beş dakikaya kadar yapacağı beklemelerden ücret alınmaz. Beş dakikadan sonraki beklemeler ise müşteriye bildirilen fiyatlarımızdaki bekleme ücreti dakika bedeli kadar bekleme ücreti yansıtılır.

8. Kredi kartı ile sipariş verme müşterileri kurye hizmet bedelleri ön provizyon alımıyla sipariş verme imkanı kuruluyor şu anda tüm ek ücretler ile birlikte kredi kartından tahsil edilebilir.

9. Alınacak veya verilecek adreslerde beş dakikadan fazla bekleme yapılmalıdır, gönderinin verilecek adresteki kişi veya kurumca teslim alınmak istenmemesi, verilecek adresin yanlış olması veya başka bir adrese ulaşmasını istediğinizde istediğinizde, istediğinizden, istediğinizden, istediğinizden, istediğinizden istediğinizden istediğinizden müşteri adayı ve müşterileri için kredi kartı tahsil edilmeden müşteri kabul ve beyan eder.

10. Satın alınan sanal pulun iade edilebilir isteniyor çünkü müşteri hizmet kullanmamış ise satın almış tutarım iade edilir. Hizmet pulları bakiyesinin iade edilmemesi talep ediliyor, mevcut sistemlerin hizmetlerini kullanmadan önce indirilen sistemlerin hizmet bedelleri hizmet bedelleri standart hizmet bedelleri İade işleminde kurumsal müşterilerin iade faturası düzenlemesi Bireysel ekip den ise KDV tutarı düşülerek iade işlemi gerçekleştirilir.

6. ECS KURYE’NİN YÜKÜMLÜLÜKLERİ

1. Ecs Kurye gönderiyi normal hava koşulları, normal trafik koşulları (kaza, yol bakımı, yol kapatılması ve benzeri engellemeyi durumları hariç).

2. Olağan üstü haller, motosiklet arızası veya kazası, mücbir sebepler ile yağmur, kar gibi motosiklet kullanımının zor durumda olduğu hava koşullarında sürekli değişen değişkenlik görülebilir.

3. Ecs Kurye taahhüt süreleri sözleşmesini düzenlene bilir adrese getirememesi ve verilecek adresin kapanması bekleniyor durumunda gönderiyi ücretsiz olarak Müşteri’nin istediği adrese başka bir saatte ikinci defa getirilebilir veya siparişi iade etmeyi kabul eder.

4. Ecs Kurye, Müşteri’nin tercih edeceği hareket şekillendirme süreci devam eden süre içinde Verilecek adrese gönderiyi teslim etme imkanı gelebiliyor … adresin kapalı olması bekleniyor.

5. Ecs Kurye Müşteri’nin kurye gönderilerini teslim ediyoruz anda Müşteri’nin mail adresi teslim bilgi maili gönderecektir. SMS ile de teslim bilgisini gönderecektir.

7.TAŞIMA SORUMLULUĞU

1. Normal Kurye hizmetinde gönderilmesi gereken zarar görmesi, çalınması, kaybolması durumlarında, gönderi taşıma ücretleri 5 katına kadar tutarı Ecs Kurye bulayacaktır.

2. Eklentiler Kurye hizmetinde teslim edilme sorunu görmesi, çalınması, ortadan kalkması durumlarında taşıma ücretleri 10 katına kadar (en fazla 1.000 TL’ye kadar) tutarı Ecs Kurye Ödeyecektir.

3. Kırılacak, bozulacak, hasar görebilecek olanlar hassas cihazlar gönderilmesinde Müşteri’nin böyle gönderileri uygun şekilde paketlenirken kuryeye teslim ediyor olması durumunda sorumlu sorumluluğu vardır.

4. Gıda ve şekli bozulabilecek özellikteki ürünler tazmin kapsamlı dışındadır.

8. GİZLİLİK

1. Taraflar, işbu sözleşme konunun içeriğinde gerçekleşmediğine bakıyorum ve içlerinde önceden belirlenmiş bir kimseyi almayan kendisinin, varsa iştiraklerinin ve üyelerimizin işcilerinin iştirakleri ve üyelerimiz var. olmak üzere gizli bilgiler ilan etmeyeceği, üçüncü kişilere herhangi bir açıklamayı ya da üçüncü üyeyi izin vermeyeceğini, bunları büyük bir gizlilik içinde koruyacağınız, yazılı veya görsel basında herhangi bir şekilde yayınlatmayacağınız ve ifşa etmeyeceğinizi, beyan ve istedikleriniz var

9. DİĞER HUSUSLAR

1. Kurye gönderisi yapan Müşteri bu koşul kabul edilebilir beyan ve taahhüt eder.

2. İş bu sözleşmenin tatbikinden doğabilecek her türlü anlaşma anlaşmasının çözümünde İstanbul Merkez Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkilidir. İşbu Madde 9 (dokuz) ibadet ibaret olup olmadığı durumlarda Taraflarca kabul edildi.